Zygmunt Fiedler - członek założyciel rotary club łódź
Zygmunt Fiedler

Zygmunt Fiedler urodził się 6 kwietnia1882 r. w Łęczycy. Studiował w Akademii Nauk Społecznych i Handlowych we Frankfurcie nad Menem. W 1905 r. został współwłaścicielem firmy „Rosicki”, a w 1922 r. „Rosicki i Kawecki”, którą kierował do 1939 r. Od 1907 r. był członkiem zarządu, a następnie vice prezesem i prezesem Stowarzyszenia Polskich Kupców i Przemysłowców Chrześcijan w Łodzi. W 1918 r. został dyrektorem Państwowej Szkoły Handlowej, mającej swoją siedzibę na Księżym Młynie w Łodzi w budynku podarowanym przez Karola Scheiblera. Od 1929 r był prezesem wojewódzkiego oddziału PCK w Łodzi, oraz vice prezesem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W 1933 r. był jednym z założycieli Rotary Club Łódź. W czasie wojny był represjonowany i więziony w obozie w Radogoszczu. Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany, a m. innymi : Medalem Za Wojnę 1918-1921, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Honorową PCK I st., Komandorią Estońskiego Orderu Inter Arms Caritas, Medalem za Ddługoletnią Służbę w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Łodzi. Był żonaty z Haliną Patzer. Zmarł 18 grudnia 1965 r. w Łodzi.
Zygmunt Fiedler - Członek Założyciel Rotary Club Łódź