Bronisław Koperski - członek założyciel rotary club łódź
Bronisław Koperski

Bronisław Koperski urodził się 6 września 1877 r. w Kaliszu. W 1893 r. ukończył szkołę realną w Kaliszu, a następnie w latach 1894-1896 pracował jako praktykant w fabryce sukna w Kaliszu. W 1896 r. rozpoczął pracę w Fabryce Wyrobów Wełnianych Leonhardta w Łodzi, gdzie w 1907 r. objął stanowisko kierownika przędzalni czesankowej, które zajmował do 1939 r. W czasie okupacji został wysiedlony do Warszawy, gdzie w firmie „Dal” pełnił funkcję kierownika produkcji wyrobów dzianych. W 1944 r. został schwytany w ulicznej „łapance” i wywieziony na roboty do Niemiec. Po wojnie powrócił do Łodzi i pracował jako kierownik planowania i sprzedaży w Państwowych Zakładach Przemysłu Wełnianego Nr. 4 w Łodzi /dawne zakłady Leonhardta/, a następnie jako specjalista w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi. Był żonaty z Janiną Ryzenko, z którą nie miał dzieci. Państwo Koperscy opiekowali się Krystyną Stala córką zmarłego kapitana Stala - przyjaciela ojca Janiny. Zmarł 4 listopada 1954 r. w Łodzi i jest pochowany w Kaliszu.
Bronisław Koperski - Członek Założyciel Rotary Club Łódź