Bronisław Kroh - członek założyciel rotary club łódź
Bronisław Kroh

Bronisław Kroh urodził się w 1882 r. w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Warszawskiej w specjalności „energetyka”. Po studiach rozpoczął pracę w Widzewskiej Manufakturze w Łodzi jako Główny Energetyk Zakładu, a od 1911 r. objął stanowisko dyrektora w zakładach Scheiblera, które pełnił do 1939 r. Równocześnie w zakładach Scheiblera był jednym z dowódców Zakładowej Straży Pożarnej. W 1933 r był jednym z założycieli Rotary Club Łódź. W czasie okupacji z powodu odmowy przyjęcia volkslisty był wielokrotnie aresztowany i więziony w obozie w Radogoszczu. Po wojnie był specjalistą ds. energetycznych w Biurze Projektów Przemysłu Włókienniczego w Łodzi. Był żonaty z Kazimierą Teleśnicką, z którą miał dwóch synów – Bronisława i Aleksandra. Zmarł 12 lutego1959 r. w Łodzi.
Bronisław Kroh - Członek Założyciel Rotary Club Łódź
Drzewo Genealogiczne