Emilian Loth - członek założyciel rotary club łódź prezydent w kadencji 1939/1940
Emilian Loth
Członek Założyciel Rotary Club Łódź Prezydent w kadencji 1939/1940

Pasją Emiliana była muzyka. Grał na wiolonczeli i komponował. Gazety opisują i chwalą jego koncerty np. Gazeta Pabianicka z 1929 r. pisała: „udział w niedzielnym koncercie w Gimnazjum Żeńskim im. Królowej Jadwigi wzięły znane osoby spośród sfer towarzyskich Pabianic, a m. innymi dr. K. Szacki (skrzypce) i dr. E. Loth (wiolonczela), którzy jako amatorzy wykazali się dość ładną techniką i zamiłowaniem do muzyki”. Jako kompozytor napisał wiele utworów na wiolonczelę i skrzypce, które zdeponowane w Archiwum Państwowym w Łodzi zajmują na półkach prawie pół metra długości.
Emilian Loth - Członek Założyciel Rotary Club Łódź Prezydent w kadencji 1939/1940