Kazimierz Roszak - członek założyciel rotary club łódź
Kazimierz Roszak

Kazimierz Roszak urodził się 11 lutego 1880 r. w Łodzi. Z zawodu był optykiem. Był właścicielem hurtowni i sklepu z artykułami medycznymi w Łodzi. Należał do Stowarzyszenia Polskich Kupców i Przemysłowców Chrześcijan, którego w latach trzydziestych był vice prezesem. W 1933 r. był jednym z założycieli Rotary Club Łódź. Był żonaty z Eugenią Sobańską, z którą miał córkę Jadwigę. Był wielkim patriotą polskim. Według niemieckich dokumentów Kazimierz Roszak pracował w Polskich Służbach Informacji wrogich państwu niemieckiemu, o czym świadczyły liczne ulotki antyniemieckie znalezione w jego mieszkaniu. Stało się to powodem jego aresztowania w 1939 r. i wywiezienia do obozu w Oranienburgu. Zmarł 8 lutego 1940 r. w Oranienburgu.
Kazimierz Roszak - Członek Założyciel Rotary Club Łódź